esemény
Kassák Múzeum Online | Kassák Lajos | Kassák Múzeum

megnyitó | 2020. május 2. 10:00

web | http://kassakmuzeum.hu/index.p...

cím | Kassák Múzeum, 1033 Budapest, Fő tér 1.

Térkép

A karantén ideje alatt a Kassák Múzeum is zárva tart, és kiállításai sem látogathatóak, viszont erre az időre kiadványainkat és korábbi kiállításaink katalógusait ingyenesen elérhetővé tettük a múzeum honlapján, az online múzeum menüpont alatt.
Kassák Lajos teljes írói és költői életműve megtalálható a Petőfi Irodalmi Múzeum Digitális Irodalmi Akadémiájának adatbázisában. Kassák versei és regényei online, vagy akár e-book formátumban is olvashatók, elérhetők most, amikor még a könyvtárak sem tartanak nyitva.
Felkérésünkre Erhardt Miklós intermédia művész olvassa fel Kassák Egy ember élete című önéletrajzi regényét, mely a kora gyermekkortól a bécsi emigrációig követi Kassák fordulatokban gazdag  életútját. A most induló podcastsorozatunkat folyamatosan osztjuk meg a közösségi média felületeinken és a Petőfi Irodalmi Múzeum Spotify-csatornáján.
Kiválasztottunk olyan izgalmas és szórakoztatva tanító anyagokat, amelyek jól kapcsolhatóak a magyar nyelv és irodalom, történelem, rajz- és vizuális kultúra, médiaismeret tantárgyakhoz, és segítik a távoktatásban a pedagógusokat. Nemcsak a diákoknak lehetnek hasznosak a múzeum munkatársai által létrehozott microsite-ok, amelyek a Kassák életmű és egyben a magyar avantgárd művészet egy-egy kisebb témakörét dolgozzák fel. A Jelzés a világba című virtuális kiállításunk otthonról is böngészhető oldalán választ kapunk például arra a kérdésre, hogy miként került ugyanabba a lapszámba egy afrikai maszk, egy háborús vers és egy antimilitarista kiáltvány. A honlap Kassák Lajos első folyóiratát, “A Tett”-et mutatja be, amely 1915–1916-ban, az első világháború idején jelent meg. Ehhez múzeumpedagógiai segédanyagot is kínálunk a felső tagozatos és középiskolás diákoknak, a Legyél Kassák Lajos társszerkesztője! című, le- és kitölthető folyóiratszerkesztő füzet formájában. A Nikkelszamovár oldal Kassák költővé válásának kalandos történetét dolgozza fel legismertebb műve,  A ló meghal a madarak kirepülnek című költeménye alapján. A fiatal alkotó 1909 tavaszán, pénz nélkül, gyalog indult el Budapestről Párizsba,. A microsite Kassák nyugat-európai “csavargásának” történetébe beépíti a művész levelezését, visszaemlékezéseit és a már említett önéletrajzi regényét is.
A SzÖSz (Szabad Ötletek Szövetkezete) Műhellyel kialakított új múzeumpedagógiai programunk is készen áll az átállásra. A távoktatásba jól beilleszthető, mobiltelefonon is elérhető anyagait folyamatosan töltjük majd fel a múzeum honlapjára és a múzeum Tanuljunk együtt a múzeumban – avagy “mindenki sózza be az orra hegyét” (K.L) címet viselő tumblr-oldalára. Vicces dadavers-író applikációnk például nem is korosztályfüggő, reméljük sokan játszanak majd velünk!
A Kassák Múzeum facebook és instagram oldalán sem csak a múzeumra vonatkozó, folyamatosan frissülő információval látjuk el az érdeklődőket. Heti posztrendszerünkben hétfőnként friss múzeumpedagógiai segédanyagot kínálunk, keddenként pedig Kassák kimeríthetetlen verstárából posztolunk a kedvenceink közül: rövidet vagy hosszút, ismertet vagy ismeretlent − írók, költők, előadóművészek, vagy “mezei” Kassák rajongók és a múzeum munkatársainak tolmácsolásában. Csütörtökönként a tudományos kutatáshoz, múzeumi háttérmunkához, a múzeum gyűjteményéhez és kiállításaihoz kapcsolódó anyagokat osztunk meg. Hétvégére pedig  könnyed, szórakoztató “Kassák-elfoglaltsággal” készülünk.

Kövessenek minket!

Jótanács

Ha az ikOn működésében bármilyen problémát észlel az ikOn 4.0-ra való átállás következtében, kérjük azonnal jelezze az ikon@ikon.hu e-mail címen!

A problémákat igyekszünk a legrövidebb idő alatt kijavítani.